Sněžení -3.6 °C areál Marta II.
Adrenalinové aktivity
Lanový park v Deštném nabízí široké sportovní vyžití pro děti i dospělé na čerstvém vzduchu a v krásné přírodě.
jiné aktivity
Nechte se vyvézt za krásnými výhledy do kraje východních čech na Studeném vrchu.
jiné aktivity
S Kačenkou na každém stanovišti objevíte nejen pohádkový příběh a příjemné posezení.
Aktivní dovolená
Kačenčina pohádková stezka

Již 300 let vládne Orlickým horám princezna, jediná vládkyně hor v českých zemích. Je to princezna Kačenka a vy s ní můžete strávit den plný zážitků a poznání na její pohádkové stezce až do ukončení letního provozu lanovky do 30.9. S Kačenkou na každém stanovišti objevíte nejen pohádkový příběh a příjemné posezení, ale zaujme i soutěživé děti, neboť se zde ukrývá také úkol pro splnění soutěže. Ten najdete na ceduli s mapkou. Součástí zastávek jsou interaktivní prvky, které děti rozvíjí a vždy souvisí s příběhem a lokalitou. Pro soutěživé je součástí pohádkové stezky pohlednice, kterou lze zakoupit na prodejních místech. Do této pohlednice sbíráte razítka z trasy, která jsou u každé zastávky. Obsahuje také mapku, kde jsou vyznačena místa s úkoly a razítky. Po nasbírání razítek ze všech stanovišť obdržíte jednu z odměn. Kromě zábavné soutěže se dozvíte nové příběhy a strávíte krásný den v přírodě Orlických hor. Pojďte se projít a hledat pohádky!

Prodejní místa pohlednic:

  • Informační centrum Deštné
  • Pokladna sedačkové lanovky Sportprofi
  • Lanový park Deštné
  • Penzion a restaurace Kozí chlívek
  • Adventure půjčovna Deštné
  • Ateliér zvonaře a hrnčířky

Leták ke stažení

Lanový park a adventure aktivity

Otevírací doba:

červen, červenec, srpen, září: po – ne: 10 – 17 h

duben, květen, říjen: pá – ne: 10 – 17h; po – čt: na objednání

Lanový park v Deštném nabízí široké sportovní vyžití pro děti i dospělé na čerstvém vzduchu a v krásné přírodě.

Pro dospělé (od 140 cm výšky) jsou zde tři okruhy, které mají různé stupně obtížnosti – rekreační, střední a náročný.

Okruh pro děti (od 90 cm výšky) má 14 překážek. Lezci, děti i dospělí, jsou upevněni v celotělovém úvazku, jsou jištěni na dvou karabinách a mají helmu.

V lanovém parku je dále pro děti připravena skákací trampolína a pískoviště se skluzavkou. Samozřejmostí je možnost občerstvení.
Terénní čtyřkolky

Čtyřkolky si můžete vyzkoušet i mimo silnice, po odsouhlasení CHKO a dalších úřadů máme povoleny na určitých místech jízdy v terénu po nezpevněných cestách. Vždy vás vede náš průvodce. Nutnost řidičského oprávnění skupiny B. Malý okruh – v okolí Deštného část po nezpevněných cestách, čas okruhu cca ¾ h. Velký okruh – nabízí návštěvu většiny středisek Orlických hor – Říčky, Olešnice, Sedloňov, Bartošovice , Orlické Záhoří a polský Zieleniec, čas okruhu cca 2h.Terénní horské koloběžky

Jedná se o adrenalinový sjezd v terénu na speciálně upravených koloběžkách z hřebenů Orlických hor po cyklostezkách, samozřejmě s průvodcem, což trvá zhruba 1 h. V ceně je zahrnuta doprava minibusem na hřeben, helma a v případě nepřízně počasí i pláštěnka. Možný je i sjezd na sjezdovce u chaty Start.

Kolečkové terénní brusle Nordic

Jízda na terénních kolečkových bruslích připomíná jízdu na běžkách. V adventure půjčovně si můžete půjčit terénní kolečkové brusle Powerslide Nordic nebo jen samotné podvozky a použít tak vlastní běžkařskou botu, toto je letní verzí běžeckých lyží. Na obou bruslích jsou brzdy. V ceně vám budou zapůjčeny nejen terénní kolečkové brusle Nordic, ale i chrániče, helma, hůlky a rukavice.

Terénní horské tříkolky

Jedná se o velmi stabilní tříkolku podobnou buggynám. Je zkonstruována pro bezpečnou jízdu z kopce po sjezdovce, řízena je řidítky, brždění je zajištěno kotoučovými brzdami, na vršek kopce se dostanete lyžařským vlekem.Lezení na umělé stěně

V areálu horské chaty Start je 7 m vysoká umělá lezecká stěna, na které se zájemci mohou naučit lézt, a to hned několika cestami dle obtížnosti, rovněž se také mohou zdokonalit v lezení – a to za doprovodu instruktora, kde dostanou i odborný výklad. Lezení je vhodné i pro děti od výšky 90 cm.

kontakt: http://www.lanovyparkdestne.cz/, mail:info@lanovyparkdestne.cz, mobil +420 720959121, +420 603213266Lanová dráha

Provozní dny:
červen, září 2018, pouze SO, NE
červenec, srpen 2018, každý den
Provozní doba:
10.00 - 17.00 každých 30 minut mimo 12.00

Ceny (nahoru, dolu, zpáteční):
Dospělí: 70 Kč, 60 Kč, 90 Kč
Děti (do 10 let): 50 Kč, 40 Kč, 60 Kč

www.skicentrumdestne.cz

Turistická jízdárna – jízdy na koních pro veřejnost
Začátečníci i pokročilí mohou využít nabídky turistické jízdárny k projížďkám do přírody, k výuce na jízdárně pro dospělé i děti, k vožení dětí na koních a ponících. K dispozici jsou krásné terény, venkovní písková jízdárna a malá krytá jízdárna. Jízdárna je v provozu: v červenci a srpnu denně 10.00 do 12.00 h a od 14.00 do 17.00 h, v ostatních měsících dle dohody. Je lépe si jízdy předem objednat. Ceny od 350,- Kč za hodinu a koně.
http://www.cermanovi.cz/destna/destnauvod.htm
tel. +420 731 570 626
Provozní doba od 1. 12. 2020
PO - PÁ 1000 - 1600
SO - NE 900 - 1400
Kontakty
telefon: +420 492 601 601
e-mail: info[zavinac]destne.info
Adresa
Turistické informační centrum
č.p. 164
517 91 Deštné v Orlických horách
Přihlášení
TIC Certifikat 2017
© SPORT PROFI spol. s r. o. 2012