--- Turistické informační centrum ---
Jasno 13.4 °C areál Marta II.
To nej z přírody kolem Deštného

Národní přírodní rezervace Bukačka

Bukačka je místem, které vyvolá v každém člověku nějaké emoce. Horský prales s pokroucenými kmeny buků a lesními loučkami má neopakovatelnou atmosféru ve všech ročních dobách. Tichý v zimě pod sněhem, kdy jím projíždíte na běžkách, v sychravém podzimu plný vůně tlejícího listí, stejně jako rozkvetlý a plný života na jaře a v létě. Kdo přijíždí do Orlických hor za přírodou, neměl by Bukačku vynechat!

Přírodní památka Kačenčina zahrádka

Kdo by čekal, že uprostřed Deštného se dá najít kousek chráněné přírody? Hned u silnice na úpatí lyžařských vleků se nachází malý mokřad, který je bez nadsázky přírodní zahrádkou. A jak ji nazvat jinak, než podle patronky Orlických hor, Kačenky? Chlubit se může množstvím vzácných a chráněných rostlin, jako jsou např. nápadně žluté upolíny nebo drobné masožravé rosnatky. Do tohoto mokřadu si nemusíte brát ani holínky, projít se jím můžete po dřevěném chodníčku.

Antoniio údolí

Kdo přijíždí do Deštného od Solnice, projíždí hlubokým údolím říčky Bělé. Ať autem nebo na kole, stojí za to trochu přibrzdit a vnímat i okolí. Strmé svahy jsou porostlé převážně bukovým nebo smíšeným lesem, říčka Bělá divoce teče balvanitým korytem, na svazích vystupují četné skalní útvary. Škoda, že údolím prochází jen málo turistických tras. Na druhou stranu je tak ideálním místem pro ty, kdo chtějí poznávat přírodu dobrodružněji.

Zemská brána

Zemská brána je jedním ze symbolů Orlických hor. Mnohokrát znázorněna na pohlednicích, v knížkách a propagačních materiálech. Průlomové údolí, kterým řeka Divoká Orlice prorazila hřeben Orlických hor, když se na své pouti stočila z pohraničí do českého vnitrozemí. Skalní srázy nad řekou a balvanité koryto vytvářejí jedinečné přírodní scenérie na každém kroku. Se zajímavostmi údolí vás seznámí naučná stezka Zemská brána, která jím prochází.

Přírodní rezervace Jelení lázeň

Rašeliniště Jelení lázeň je malé svou rozlohou, ale velké svým významem. Představuje kousek severské přírody v Orlických horách. Horská rašeliniště příliš nevynikají druhovou bohatostí, ale s trochou nadsázky se dá říci, že co druh, to vzácnost. Proto je samotné rašeliniště nepřístupné a turistická trasa vede po jeho okraji.


Provozní doba od 2. 9. 2019
PO zavřeno
ÚT 1000 - 1500
ST 900 - 1400
ČT 1000 - 1500
PÁ, SO 900 - 1500
NE 900 - 1400
Kontakty
telefon: +420 492 601 601
e-mail: info[zavinac]destne.info
Adresa
Turistické informační centrum
č.p. 164
517 91 Deštné v Orlických horách
Přihlášení
TIC Certifikat 2017
© SPORT PROFI spol. s r. o. 2012